kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
oscarwerner
Užsiregistravo: 2005-09-04 18:31:00
Prisijungė: 2010-11-14 16:19:36
Gimimo diena: 1967-04-22
MSN: oscarwerner
ICQ: 349063469
Yahoo: nera
Užsiėmimas: avantiuristas
Pomėgiai: futbolas, kinas, seksas, džipai
Įrašai kino klube (4)
Komentarai apie filmus (26)
Komentarai apie aktorius (3)
Komentarai apie režisierius (0)
Komentarai apie naujienas (7)
Viešos filmų grupės (0)
Komentarai
Simono Bartkaus filmo pristatymas gana išsamus. Neperpasakodamas visiems žinomo siužeto norėčiau pradėti komentarą nuo vienos recenzijoje išsakytos minties. Simonas sako,kad filmas apie Miuncheną gal bus gerasis kinas, o "Pasaulių karas" -tai filmas masėms. Steven Spielberg`as visada kūrė masėms. Jis tuo ir žinomas,kad masėms jis darė Gerą kiną. Argi masėms reikia kurti blogai? Michael Bay kuria masėms ne stilingą kiną. St. Spielberg`as dažnai atranda kažką naujo ir filmuoja meistriškai, stilingai.1 kategorija: "Nasrai", "Indiana Jones", "E.T." ir pan.-tai labai gudriai ir gražiai padaryti grynai nuotykių filmai masėms.Jie susilaukė daug mėgdziojimų. Tai meistriškai padaryti nuotykių filmai, suradę ne vieną įdomią naujovę.
2/kategorija: "Šindlerio sąrašas", "Saulės imperija", "Gelbstint eilinį Rajaną", "Šugerlendo ekspresas"-šie-neva labiau elitiniai filmai-tai nemažiau gudriai suskaičiuota sėkmės formulė. Skirtumas, kad su šiais filmais autorius nori ne tiek kasų rekordus mušti, kiek gauti vieną kitą Oskaro premiją. Abiem atvejais man malonu žiūrėti patyrusio meistro darbus ir nesinori kaltinti iš anksto planuotom spekuliacijom. Svarbu,kad gimsta geras kinas abiem atvejais.
Kaip bebūtų ABIEM atvejais St. Spielberga`s nori užkariauti MASINĮ žiūrovą ir dažniausiai daro tai meistriškai. "Pasaulių karas" bene labiausiai eklektiškas ir nepasisekęs filmas,kurį galima būtų priskirti bet kokiam kitam šiuolaikiniam amatininkui. Būtent jame senas meistras labiausiai pasiklydo spec efektų jūroje ir turbūt pirmą kartą gyvenime taip arti AVIETĖS apdovanojimo uz didžiausią nesėkmę. Yra atskiri epizodai,kurie pažadina iš miego kino salėje/pravažiuojantis degantis traukinys, laivo-kelto užpuolimas/, bet atskiri epizodai nesudaro vientiso nuotykių filmo taip ,kaip,tarkim "Nasruose". Belieka tik apeliacija i amerikiečių tėviškus jausmus/nes tai praktiškai odisėja apie Tom Cruise vedantį savo vaikus namo./, į amerikiečių baimę prieš stiprų išorinį priešą/ateiviai vienodai ten baisūs kaip ir teroristai sprogdinantys dangoraižius/.
Bet šiais motyvais labiau tinka žaisti kokiam Roland Emmerich/"Independence day", "The day after tommorow"/. St. Spielbergas gali daugiau. Tegu ir tarnaudamas masiniam žiūrovui , ir nuolat ieškodamas sėkmės formulės, režisierius dažniausiai gražiai naudojosi kino meninėm premonėm. Ne veltui savo laiku dirbo su prancūzų klasiku Francois Truffaut. Tada abu režisieriai viens iš kito sėmėsi patirties ir režisūros įgūdžių. Francois Truffaut iš anapilio dabar labai nusiviltų "Pasaulių karu." Kitą filmą Stieven Spelberg`as tikrai daro apie teroristų išpuolį per Miuncheno olimpines žaidynes ir po to sekusį Izraelio spec.tarnybų kerštą. Apie tai jau gana neblogai pasakojo Michael Anderson`o Tv filmas "Gideono kardas"-kurį rodė daug kartų rusų bei Lietuvos kabelinių TV kanalai. "Gideono kardas" buvo autentiškas ir pakankamai žiūroviškas pasakojimas su puikiu to meto tarptautiniu aktorių rinkiniu: Lino Ventura, Michael York, Rod Steiger.... Ka gali geriau padaryti St. Spelbergas-didesnis biudžetas? Naujoviškesni spec efektai? Kad tik vėl neapsigautų..... // Pasaulių karas

Negaliu sutikti su Gerbejo nuomone,kad recenzentas blogai isigilino i "Pabegima".
Atvirksciai, gerb. Simonas Bartkus buvo perdaug diskretiskas rasydamas:
"Už ką rusų trileriai nusipelno didžiausios pagarbos – tolimesnės eigos nenuspėjamumas. "
kaip galima nenuspeti filmo eigos?
Juk tai yra paprasciausias PLAGIATAS.
Deja, zinomo rusu rezisieriaus Andrejaus Koncialovskio /"Marijos meiluziai", "Siauras ratas", "Sibiriada", "Pabeges traukinys"/ sunus-Jegoras tiesiog nukopijavo
amerikieciu trileri "The Fugitive"/Beglys/. Veiksma perkeldamas i Rusija .
Originalas -The Fugitive. Rez. Andrew Davis.
1993m.
Oskaro premija akt. Tommy Lee Jones uz geriausia antro plano vaidmeni.
Plagijatas-"Pabegimas"-rez.Jegoras Koncalovskis.
------------------------------------------------
Abiejuose filmuose už žmonos nužudymą nekaltai teisiamas gabus chirurgas pabėga kelyje į kalėjimą, ir pats ieško tikrojo kaltininko. Visą laiką jam ant kulnų lipa profesionalus persekiotojas. Abiejuose filmuose didžiausias niekšas yra artimiausias herojaus kolega, ir žiūrovams tai jokia paslaptis.

1993metu rez. Andrew Davis filmas buvo netiketai sekmingas. Dinamiskas siuzetas. Sublizgejo skirtingus charakterius suvaidine aktoriai Harrison Ford, Jeroen Krabbe, Tommy Lee Jones-sis puikus artistas net gavo Oskaro premija uz geriausia antraplani vaidmeni.Butent to profesionalaus persekiotojo vaidmuo.
Rusu "Pabegime" veiksmas istestas, aktoriai nesudaro tokio dinamisko rungtyniavimo. Galejo autoriai nors heroju profesijas pakeisti.
nes istorija apie neteisingai apkaltinta chirurga-taip jau gerai zinoma pasaulyje,kad net garsus parodiju kurejas akt. Leslie Nielsen pagal si siuzeta spejo "iskepti" eiline parodiju komedija-"Neteisingai apkaltintas". Paziurekite ja-ne kazin kaip pavyko ta komedija. Bet uz "Pabegima" doresnis filmas.
// Pabėgimas

Tiesa, nepaminejau tikrai gero aktoriaus-Jevgenijaus Mironovo. Bet cia jam nebuvo ka veikti. O gerb. Simonui nepatariu vargti tiek daug su recenzija-uztenka skaitytojams nurodyti plagiato originala:) ir tada nebus jokiu diskusiju-visi gales greitai ivertinti,kas yra kas:) // Pabėgimas

Gaila ,kad Jane Fonda po pertraukos pasirode butent tokiam niekale. Negabiu kureju rankose labiau matyti,kaip atsiliepia ilgas kazkada puikios aktores nesirodymas gerajam kine..... // Ne anyta, o monstras

Parasiau keleta nelinksmu komentaru. Todel noriu nors ka nors pamineti geriau. Vasara buvo itin nyki. Vasara blokbasteriu metas Holivude. Deja, tie blokbasteriai tokie jau-kiekvienais metais vis blankesni. Jeigu net S.Spielberg`as suklupo...Po specefektu sydu nematyti stilingu kureju. Geri rezisieriai tilsta. Sia vasara taip nebuvo ka ziureti kinoteatruose is Holivudo nuotykiu filmu-jog vienintele paguoda tapo siaubo filmai. Nors ir nesu sio zanro megejas. Vistik Vasko namai, kaip ir amerikietiski Skambuciai bei dar keli neblogi pavyzdziai-turi siokio tokio gotikinio zavesio, kulturingu kadru. // Vaško namai

Po ilgesnes pertraukos Q.Tarantino proteguojamas rezisierius R.Rodriguez sukure idomesni filma. /Rezisierius pagrindinis ten butent jis/.
Del ispudziu be abejo kiekvienas ziurovas turi diskutuoti, rasyti-cia kiekvieno asmeninis reikalas. Man patiko 2 momentai:
1/Pagaliau pavyko prikelti is degradavimo liuno
Mickey Rourke. Smagu,kad aktorius sugrizo . Tiesa, vaidmuo jam buvo gudriai pritaikytas.
Mickey`s jam tiesiog supertinkantis. Na ir pasistenge zmogus.
2/ Pagaliau siuo filmu mes pamateme KOMIKSO sugrizima i kino ekranus.
Mat kino ekranus uzpludo daug filmu,kurie pristatomi kaip komiksai ir padaryti jie pagal komiksu siuzetus-bet savo stilistikoje jie dazniausiai net visai nieko bendro su kino komiksu neturi./ BAUDEJAS/nepasisekes/, naujasis BETMENAS-pradzia/tikrai gerai sukaltas filams-bet velgi -tai ne komiksas./
Patinka ar ne-bet pries kritikuojant ar giriant "Nuodemiu miesta" reikia i ji paziureti kaip i kino komiksa, zaidzianti pagal sio zanro taisykles ir tada vertinti jo privalumus.
Deja, musu ziurovai neaugo skirtingai nuo jaunuju amerikieciu salia tokiu zanru kaip komiksai, vesternai. miuziklai...
Todel ir daug painiavos. O vertinant gera komiksa daznai tenka prisiminti vokieciu ekspresionistu kuryba, "Metropoli", visa ta ta ikikarine klasika, kuri daugiau ar maziau cituojama praktiskai kiekvienoje komikso ekranizacijoje.
Vertinkim filma pagal tas taisykles, kuriomis jisai zaidzia. // Nuodėmių miestas

Malonu matyti pozityvią recenziją.
Man irgi filmas ne be trūkumų. Norint galima jį "sudirbti " iki kauliukų,kaip tai daro "profesionali" kritika. Pasitelkusi pasenusią ,bet patikimą tarybinės kritikos ginkluotę-tiesmukišką lyginimą ekranizacijos ir literatūros pagrindo./Valdo Gedgaudo vienpusiška recenzija/Bet mes žiūrovai juk taip ilgai laukiame "normalaus" žanrinio lietuviško filmo. Ne filosofinių opusų apie purvą. O gero siužetinio filmo pastatyto pagal pasaulinius standartus gerąja to žodžio prasme. Taip-iki Šindlerio sąrašo toli. Bet A.Puipa tai suprato. Todėl pasirinko vieną dramaturginį ėjimą. B.Sruogos pokarinę kovą su biurokratais ir jo prisiminimus apie lagerį. Per spektaklio statymo prizmę. Be abejo, tai protingas ėjimas turint omeny mūsų kino biudžetus ir "Dievų miško" kaip epo ekranizacijos sunkumą.
Taip-filme daug spragų, vis dar lietuviškui kinui būdingas ir grojimas keliom natom. Iš čia ir nuobodumas net atrodo ir dėkingoje dramaturgijoje. Bet filmas maloniai nuteikia. Yra jame juk gerų dalykų. Atsakydamas i recenziją-pasakysiu,kad V.Masalskio parinkimas man ne tik ,kad nebuvo netikėtas. Atvirkščiai-neisivaizduoju,kas kitas galėjo būti ten pakviestas. Mat ir išore , ir vidumi, ekscentriškas svajoklis-liūdno įvaizdžio inteligentas- V.Masalskis/matėme ne vieną jo pasisakymą perTV/ taip idealiai atitinka B.Sruogos karo metų inteligentą irgi pasimetusį savo laiko visuomenės absurduose.
=================
Korekcija ir dėl neva netradicinio režisieriaus:)/kaip sako filmo aprašymas/.
Jau A.Puipa tai kaip tik tradicinio kino atstovas.
Vytauto Žalakevičiaus mokinys. Jo geriausių tradicijų tesėjas ir realistinio kino/gera ta žodžio prasme/ atstovas. Tik vienas jo filmas buvo akivaizdžiu formos eksperimentu-"Žuvies diena". Bet jis tik parodė,kad režisieriui siurrealisto kelias nelabai tinkamas.
Ir ačiū dievui. Nes nebūtų kam padaryti tegu ir ne tobuliausio, bet vis dėlto gana nuoširdaus ir lietuvių kino kontekste profesionalaus filmo Balio Sruogos biografijos ir jo romano "Dievų miškas" motyvais. Va taip arčiau teisybės - ir atpurto nuo kino kūrėjų visokius ten literatūrų mokytojus. /reikėjo taip parašyti titruose/Belieka tik draugiškai pakumščiuoti kūrėjus už kai kuriuos paviršutiniškumus. Bet filmas malonus ir inteligentiškas. O V. Masalskiui po pasivažinėjimų i Afriką nežinia dėl ko ,su kinematografininkais pagaliau pasisekė labiau -suvaidinti "Dievų miške"savo reikšmingiausią vaidmenį kine.
// Dievų miškas

Jo. Rode ji per rusu ivairias TV. Ir dar rodo ir rodys. Geriau veliau negu niekada:)
Kaune to filmo isvis neplatino kinoteatruose:) Manau,kad Vilniuje padare geriau:)
Kas megsta gera policijini veiksmo filma-TIKROVISKA/ne toki kur vienas saudo 10/, tai idomu ziureti. Idomu,kad Zeraras Depardje pagaliau suvaidino idomu blogiuka. // Juvelyrų krantinė 36

absoliuciai teisingai parasyta.
Tikrai nera abejones,kad kurejas pasiklydo. Norejo , nu taip padaryti, taip padaryti-apie viska -kaip niekas kitas nera padares. Tokiais atvejais visada gaunasi kad pergudrauji pats save ir rezultate tiesiog nesekme. // Revolveris

Laurence Harvey-zymus aktorius/gimes Lietuvoje/-buvo Domino tevas.
pati Domino buvo tokia lesbiete:)-tikra nuotykiu ieskotoja ir galvu medziotoja-tai zinoma is bet kokios spaudos:) Buvo rezisieriaus drauge ir kartu jie planavo ne viena kriminalini filma. Jiems tai buvo eilinis nuotykis. Tikroji Domino mire baigiant filmo kurima. Ir jos portreta rezisierius parodo filmo galutiniuose titruose. Pats matyt nenusprende ar daryti tradicini nuotykiu trileri ar rimtesni biografini filma. Bet Tony Scotas gime daryti trilerius....pati Domino Harvey ji tam skatino.... // Domino

 
     
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Meryl Streep (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės