Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Ozas: didingas ir galingas / Oz the Great and Powerful (2013) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Ozas: didingas ir galingas
Ozas: didingas ir galingas
Oz the Great and Powerful
Nuotykių / Fantastika / Veiksmo
7.2 / (Balsavo: 17)
 

 

Režisierius:
Sam Raimi

Aktoriai:
Mila Kunis
James Franco
Rachel Weisz
Michelle Williams
Bruce Campbell
Zach Braff
Abigail Spencer
Joey King
Martin Klebba
Tony Cox
Mia Serafino
Tim Holmes

Premjera: 2013

Pastatyta: JAV

Lietuvoje nuo: 2013-03-08

Kino studija: Walt Disney Pictures

Platintojas: Forum Cinemas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
1939-ųjų metų filmas „Ozo šalies burtininkas“ pagal rašytojo Lymano Franko Baumo knygas tapo neginčijama kino klasika. Daug žmonių kartų pelnytai žavisi ano seno filmo magija. Ten buvo Judy Garland dainos. Pats filmas tapo geros pramogos etalonu. Todėl su juo lygintis labai sunku.

Dabar pasirodęs naujas filmas yra ano 1939-ųjų filmo „Ozo šalies burtininkas“ priešistorė, pasakojanti, kaip Burtininkas pateko į Ozo šalį. Rizikingam projektui buvo mestos rimtos pajėgos. 200 milijonų dolerių viršijantis biudžetas. 3D formatas su efektais, labai primenančiais Timo Burtono “Alisą stebuklų šalyje.” Režisieriumi buvo paskirtas puikus pasakotojas, trilogijos „Žmogus voras“ autorius, Samas Raimi.

Priešistorija turi savo apribojimus. Joje reikia paaiškinti , iš kur kas atsirado. Negalima žudyti kai kurių blogiečių. Juk jie pasirodo sename originale. Taigi, naujas filmas pradeda savo istoriją nuo nespalvotų vaizdų Kanzase. Čia apgavikas ir garbėtroška, cirko magas Oskaras Digsas (akt. James Franco) mėgina pasiekti Harry Houdini ir Thomas Edisono šlovę, nors pats tėra šarlatanas.

Skrisdamas oro balionu Oskaras netikėtai patenka į stebuklingą Ozo šalį, kurios gyventojai naiviai laukia legendose minimo didžiojo burtininko pasirodymo. Čia Oskaras pajunta galimybę gauti tai, ko nerado realiame pasaulyje: meilę, šlovę, pasakiškus turtus ir valdžią. Tik aplink jį sukasi trys seserys raganos. Teodora (akt. Mila Kunis), Evanora (akt. Rachel Weisz) ir Glinda (akt. Michelle Williams). Jos tikros burtininkės. O Oskaras viso labo tik gali pasinaudoti naujausių technologijų žiniomis ir taip išsaugoti savo neva burtinininko statusą ir galimybę pretenduoti į karaliaus sostą.

Pagrindinio personažo ir filmo režisieriaus triukai kartais yra neblogi. O geriausias susijęs su kinematografu. Bet tai tik paviršutiniai blizgučiai.

Visi mes svajojame fantazijose gauti tai, ko negalime realiame gyvenime. Šiuo požiūriu filmas veikia neblogai. Kritikai negailestingi pagrindinio aktoriaus James Franco atžvilgiu. Bet mane jis maloniai nustebino. Į pagrindinį vaidmenį pretendavo Robertas Downey. Be abejo labai charizmatiškas ir idealiai tinkantis persiauklėjančių egoistų vaidmenims. Dėl to statišką Jamesą Franco daugelis iš anksto nuvertina. O aš manau, kad jis šiame filme viršija savo galimybes ir atrodo visai patenkinamai.

Danny Elfmano garso takelis ir Samo Raimi mokėjimas sentimentalioje istorijoje sudėlioti emocinius taškus priverčia įdomiai sekti perdėm spalvingos pasakos kadrus iki pat galo. Tik štai po seanso nebelieka tokio įspūdžio, kaip po klasikinio „Ozo burtininko“.

Gal todėl, kad daugmaž taisyklingai sukaltame reginyje nėra ilgam įstringančio gudraus antro dugno?

„Ozas: didingas ir galingas“ –tai ne gotikinė siaubo pasakėlė Timo Burtono stiliuje. Tai ne visai postmodernistinė alegorija su citatomis ir moralais. Tai ne visai pasaka suaugusiems apie Don Žuano nuotykius su trimis jo trokštančiomis moterimis-raganomis. Greičiausiai- tai amerikiečiams tipiška istorija, kad panorėjęs gali tapti bet kuo. Net ir burtininku, karaliumi, prezidentu...

Sename filme Ozo šalis buvo Doroti sapnas. Todėl jame ji matė keistus personažus, labai panašius į realiame gyvenime jai matytus žmones. Naujame filme ir senos istorijos priešistorėj paralelės su realiu pasauliu nelabai turi prasmės.

Pasakose personažas patenka į fantazijų pasaulį tam, kad ten kažko pasimokęs, grižtų  atgal į realybę. Ir joje realizuotų savo svajones, įgautą patirtį. Tuo tarpu Oskaras lieka gyventi Oze, kuriame jam tiesiog sekasi geriau, negu gimtinėje. Todėl ieškoti samojingų moralų sunku. Belieka tik gryna fantazija.Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Meryl Streep (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės