Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Kontrabanda / Contraband (2012) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Kontrabanda
Kontrabanda
Contraband
Veiksmo / Kriminalas / Drama / Trileris
7.6 / (Balsavo: 13)
 

 

Režisierius:
Baltasar Kormákur

Aktoriai:
Robert Wahlberg
Caleb Landry Jones
Jason Mitchell
Paul LeBlanc
Mark Wahlberg
Ben Foster
Lukas Haas
Amber Gaiennie
Kent Jude Bernard
Kate Beckinsale
David O'Hara
Giovanni Ribisi
Jackson Beals
Jaqueline Fleming
Connor Hill

Premjera: 2012

Pastatyta: JAV/D.Britanija/Prancūzija

Filmo trukmė: 109 min.

Lietuvoje nuo: 2012-03-23

Kino studija: Universal Pictures

Platintojas: Forum Cinemas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Kam patiko „Itališkas apiplėšimas“ su Marku Wahlbergu pagrindiniame vaidmenyje, gali drąsiai eiti į kiną žiūrėti „Kontrabandą“. Man šis filmas kėlė smalsumą, nes jį režisavo ištikimas Lietuvos draugas, islandas Baltasaras Kormákuras. Jis, kai tik gali, lankosi Lietuvoje „Scanoramos“ kino festivaliuose. Noriai susitinka su lietuvių kino žiūrovais. Jei neklystu, „Scanorama“ rodė visus jo filmus.

Baltasaras Kormákuras man yra pirmiausia geras pavyzdys lietuviams. Nematau aš jame didelio talento, kuris įeis į istoriją. Tačiau lenkiu galvą prieš šio žmogaus universalumą ir darbštumą visais įmanomais frontais. Baltasaras Kormakuras baigė Islandijos dramos akademiją. Pirmiausia buvo kritikų ir žiūrovų pripažintas vienu iš geriausių jaunosios kartos Islandijos aktorių. Tačiau tikrąją šlovę pelnė kaip režisierius ir teatro vadybininkas. Filmuojasi, stato teatre ir kine, prodiusuoja, nors kilęs iš mažos, bet mums draugiškos Islandijos. Sugeba ir į Holivudą koją įkelti, ir Europos arthauze garsėti („Reikjavikas 101“).

2008-ais metais Baltasaras Kormakuras suvaidino pagrindinį vaidmenį savo paties prodiusuotame trileryje apie kontrabandą “Reykjavik-Rotterdam“. Filmą tuomet režisavo jo kolega Oskaras Jonassonas. Dabar mūsų kino teatruose pasirodžiusi „Kontrabanda“ yra oficialus amerikietiškas “Reykjavik-Rotterdam“ perdirbinys („remeikas“). Pats Baltasaras Kormákuras režisavo šį filmą.

Jis seniai norėjo įsitvirtinti Holivude. Tai matėsi iš jo filmų, kurie dažnai linko į amerikietišką detektyvą, nuarą. „Kontrabanda“ - sėkmingiausias islando bandymas patikti amerikiečių studijų bosams pirmiausia todėl, kad veiksmo kino žvaigždė Markas Wahlbergas susidomėjo šiuo projektu, pats jį prodiusavo ir suvaidino jame pagrindinį vaidmenį. Filmas remiasi jau daug kartų matytom schemom ir kartais atrodo, kad Markas Wahlbergas vaidina tarsi poilsiaudamas. Iš tikro „Kontrabanda“ labai nuosekliai seka grynai „heist movie“ („Apiplėšimų filmų“) dramaturgija.

Kontrabandos profesionalas Krisas Faradejus (akt. Mark Wahlberg) pasitraukia iš kriminalinio pasaulio. Veda, sukuria šeimą. Bet... Kaip visada nutinka tokiuose žanruose, bėdon patenka jo giminaitis. Jaunam ir žioplam Kriso žmonos broliukui (akt. Caleb Landry Jones) ima grėsti pavojus. Eilinio reiso metu, jis išmeta krovinį ir lieka skolingas mafijai daug pinigų. Norėdamas išgelbėti giminaitį ir užmokėti jo skolas banditams, Krisas ryžtasi grįžti į sau gerai žinomą verslą vienam dideliam reikalui, įvykdyti savo paskutinį darbą. Taigi, toliau viskas klostosi pagal gerai žinomas „heist movie“ žanro taisykles. Renkama patikima patyrusių savų žmonių komanda, sugalvojamas planas, kaip apgauti muitininkus, mafiją, senus priešus nuožmiam kontrabandistų pasaulyje, suvęsti sąskaitas su tėvo skriaudiku ir atsigabenti reikiamą pinigų kiekį.

Jeigu jūs galvojate, kad aš pateikiau daug spoilerių, jūs klystate ir be reikalo mane kaltinate. Aš nusakiau, tik filmo pradžią - užuomazgą. Siekdamas užsitikrinti Holivudo pagarbą ir veiksmo kino režisieriaus titulą, Baltasaras Kormakuras su savo kolegomis scenaristais paberia mums tiek netikėtų tvistų, nuotykių siužeto posūkių, kad jų užtektų ne vienam filmui. Dėl to filmo tempas tampa tikrai geras ir laiko žiūrovą prie kėdės. Bet filmas turi pliusų ir minusų.

Pagrindiniais filmo privalumais laikyčiau:

1) šauniai parodytą mums menkai žinomą JAV jūros kontrabandistų kasdienybę ir darbo smulkmenas. Laivai, tamsūs dokai, egzotiškos kelionės į banditų Panamą... Filmo autoriai daug fantazuoja, bet argi taip nedarė „Oušeno vienuoliktuko“ arba „Itališko apiplėšimo“ kūrėjai.

2) Pats būdamas patyrusiu aktoriumi, Baltasaras Kormakuras filme parodo mums seniai matytus ir nepelnytai primirštus aktorius. Baltaplaukį Ben Foster („Traukinys į Jumą 3.10“), vaikystėje į kiną Peterio Veiro atvestą Lukasą Haasą („Liudininkas“), Europos ir amerikiečių kine įsiminusį Giovanni Ribisi („Rojus“, „Fenikso skrydis“). Visi šie trys išvardinti vyrukai labai įdomiai atrodo antraplaniuose charakteriniuose vaidmenyse.

Filmo trūkumai (paradoksas) gimsta iš filmo privalumų. Surinkdamas labai gabius aktorius, Baltasaras Kormakuras išnaudoja jų tipažus ir nuvylia tuos kino gurmanus, kurie tikėjosi daugiau. Juk meno žinovai galvojo, kad pamatys veiksmą su stipresnėmis dramatinėmis gaidomis, turėdami omeny režisieriaus žinias ir patirtį klasikiniame teatre. Deja, filmas telieka „B“ kategorijos žiūralu. Pamatai istoriją ir išėjęs iš kino teatro ją pamiršti. Man pačiam keista, kodėl režisierius viską pateikia kaip žaidimą ir nemėgina tirštinti spalvų, akcentuoti daugiau dramatizmo. Juk siužetas tam duoda daug pagrindo. Nelaimių, išdavysčių, konfliktų jame daugiau, negu reikia.

Sutinku, kad tokio žanro filmai dažnai ir nesiekia tragedijos gelmių. Tačiau „Oušeno trilogija“ arba panašūs filmai gelbėjasi labai elegantišku humoru. „Kontrabandoje“ viskas vyksta labai rimtai ir drauge pernelyg paviršutiniškai. Susidaro įspūdis, kad režisierius labai skubėjo ir turėjo smarkiai ribotą filmavimo laiką. Prodiuseriai išties labai taupo, skaičiuodami kiek dienų reikės mokėti vienam ar kitam geresniam aktoriui. Gal tai pakišo koją. Vienaip ar kitaip, vieną kartą filmas žiūrisi įdomiai. Jį privaloma pamatyti visiems, kurie dirba nacionaliniam ir istoriškai tradiciniam lietuvių versle – kontrabandoje. Nesvarbu, kurioje barikadų pusėje. Pažiūrėję filmą, matysite, kad yra kur tobulėti.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Meryl Streep (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės