Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/kiinfo/domains/kinas.info/public_html/files/left/movie_boxoffice_rez.php on line 15
Betmenas: pradžia / Batman Begins (2005) - KINAS.INFO
kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Betmenas: pradžia
Betmenas: pradžia
Batman Begins
Veiksmo / Fantastika / Trileris
8 / (Balsavo: 234)
 

 

Režisierius:
Christopher Nolan

Aktoriai:
Christian Bale
Michael Caine
Liam Neeson
Morgan Freeman
Gary Oldman
Ken Watanabe
Katie Holmes
Cillian Murphy
Tom Wilkinson
Rutger Hauer
Linus Roache
Christine Adams
Richard Brake

Premjera: 2005

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 134 min.

Lietuvoje nuo: 2005-06-17

Kino studija: Di Bonaventura / Warner Bros

Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Martynas Pocius:
Komiksų ekranizacijų pasaulyje sujudimas: pagaliau atsirado lygiavertis konkurentas "Žmogui vorui" ("Spiderman"), filmui, kuris laikomas viena geriusių komiksų ekranizacijų. Laikinai užmirškime Peterį Parkerį, nes prieš mus naujai senas kovotojas už teisingumą Gotemo mieste - Briusas Veinas, t.y. Betmenas.

Kartu su "Betmenu: pradžia" ("Batman Begins") atėjo nauja pradžia. Galime užmiršti tai, kas buvo T. Burtono 1988 m. "Betmene" ("Batman") ir 1992 m. "Betmeno sugrįžime" ("Batman Returns"). Apie tolimesnes J. Schumacherio juostas "Betmenas amžiams" ("Batman Forever") bei "Betmenas ir Robinas" ("Batman & Robin") kalbėti net neverta. Visi šie filmai buvo ne daugiau nei vizualinių efektų komplektai, papildyti garsiomis aktorių pavardėmis.

Atrodo, kad režisieriui Ch. Nolanui galiausiai pavyko tai, kas nesisekė ankstesnėse komikso apie žmogų šikšnosparnį ekranizacijose. Mintyse turiu šio komikso dvasią, kuri pasižymėjo savo tamsumu, savotišku uždarumu ir paslaptingumu. Pagaliau turime ir tikrą pagrindinį herojų, apie kurį sukasi visas filmo paveikslas. Anksčiau taip pat turėjome Betmeną, tačiau tik kaip vieną iš krūvos kitų veikėjų.

Svarbiausia būsimų filmų kūrėjų komandos užduotis taps pagrindinio vaidmens atlikėjo Ch. Bale`o išsaugojimas. Būtent šis aktorius labiausiai prisidėjo prie to, kad filmas buvo taip gerai įvertintas. Pats Christianas taip pat įdėjo apčiuopiamų pastangų: pagrindiniam vaidmeniui atlikti teko prisiauginti apie 10 kilogramų raumenų masės. Jo Betmenas pagaliau parodo, kad yra toks pat žmogus, kaip ir visi: pažeidžiamas, atkaklus, galintis mylėti, tikintis ateitimi, garbingas.

Ch. Beilą papildo puikių aktorių kolektyvas. Kadangi pagrindinio vaidmens atlikėjas veido bruožais panašus į T. Cruise`ą, nenuostabu, kad Betmeno mylimąją vaidina K. Holmes. Juokauju. Bet kuriu atveju, ši aktorė mane nuvylė savo šaltumu ir dirbtinumu, tad buvo sugadinta visa romantinė filmo pusė.

Kaip visada šiltai savo rolę atliko M. Freemanas, negalėjo nežavėti M. Caine bei T. Wilkinsonas. Pastarajam aktoriui, mano nuomone, labai tinka neigiamų veikėjų rolės, ką puikiai pailiustruoja ankstesni vaidmenys kad ir "Patriote" ("The Patriot") ar "Jausmų galioje" ("Eternal Sunshine of the Spotless Mind"). L. Neesono bei G. Oldmano vaidinami herojai nebuvo iš tų, kurie leistų plačiau atskleisti ir taip žinomus abiejų aktorių talentus.

Pažiūrėjus filmą, labiausiai įstrigo tai, kad negirdėjau filmo garso takelio. "Negirdėjau" ta prasme, kad šį kartą nebuvo kokių nors komiksams būdingų kompozicijų, o išsiversta su klasikine muzika. Kepurę galima nukelti ir prieš vizualinių efektų meistrus, nes nerealiausiai atrodė tik šikšnosparnių būriai bei žmonių baimių haliucinacijos. Be to, efektų kiekis tarsi pataikė į vidurį: jų buvo nei per daug, nei per mažai.

Galima drąsiai teigti, kad "Betmenas: pradžia" davė startą naujajai žmogaus šikšnosparnio erai. Filmo pabaiga nuteikė labai aiškiai - tai nėra ansktesnių filmų priešistorė, tad tęsinys bus. Ch. Nolanas keliuose interviu taip pat leido suprasti, kad galvoja ne šiaip apie tęsinį, bet planuoja trilogiją, nes iššūkis konkurentams pataikė pakankamai taikliai. Mums lieka tik laukti...
Martynas Pocius
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 28 asmenys:
Tom Everett (70 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės