kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Drilbitas
Drilbitas
Drillbit Taylor
Komedija
8.2 / (Balsavo: 85)
 

 

Režisierius:
Steven Brill

Aktoriai:
Owen Wilson
Leslie Mann
Josh Peck
Alex Frost
Valerie Tian
Jareb Dauplaise
Jack Salvatore Jr.
Cedric Yarbrough
Lisa Ann Walter
Danny McBride
David Dorfman
Matt Walsh
Andrew Caldwell
Jennifer Lawrence

Premjera: 2008

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 102 min.

Lietuvoje nuo: 2008-04-18

Kino studija: Paramount Pictures

Platintojas: Forum Cinemas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Marijus Kulvietis:
Šią savaitę dažnai nustebinu draugus. Manęs paprašo rekomenduoti filmą smagiai peržiūrai. Aš nurodau šį. Motyvacija labai paprasta. “Rimtas” kinas, vis dar negalintis prisitaikyti prie XXI amžiaus reikalavimų, dengiasi populiaria literatūra (“99 frankai”), reikšmingais istoriniais įvykiais (“Katynė“), kultiniais personažais, tapusiais prekiniu ženklu („Rembo“). Po šia uždanga - racionalus išskaičiavimas ir nieko naujo. Tuomet visai pravartu pažiūrėti filmą, kuris niekuo nenori apsimesti ir atvirai pripažįsta, kad viso labo linksmina mus už pinigus.

„Drilbitą“ kūrė prodiuserio Juddo Apatowo grupė, mums pažįstama iš „Kietakiaušių“. Žinai, ko iš jų laukti - tradicinės mokyklinės komedijos paaugliams. Noriu perspėti, kad šis filmas skirtas jaunesniam mokykliniam amžiui, pasakojimo herojai dar nepasiekę “Kietakiaušių” brandos. Todėl filme nėra vulgaraus humoro, nespekuliuojama keiksmažodžiais,  neskiriama dėmesio herojų seksualumo problemoms. Be šių svarbiausių gyvenimo temų sunku patenkinti publikos lūkesčius. Todėl atleidžiu autoriams elementaraus humoro stoką ir pernelyg banalų moralizavimą. Komedija taikyta visai šeimai ir dažnai pasimeta, kas jos svarbesni herojai - moksleiviai ar jų fiktyvus asmens sargybinis Drilbitas, kurį su neslepiamu nuovargiu vaidina populiarusis Owenas Wilsonas. Jo nuovargis netyčia atliko gerą paslaugą. Jaučiamas vidinis liūdesys gerai tinka aktoriaus personažui - valkatai, kuris pragyvena iš smulkių apgaulių ir yra priverstas išnaudoti savo darbdavius. Tris mokyklos nevykėlius, kuriuos terorizuoja vyresni ir stipresni chuliganai. Juos gana šauniai įkūnijo aktoriai paaugliai, parodydami  įprastą kompanijos variantą: vienas trapus inteligentas, kitas išvis nevykėlis, o trečias storas ir nuolat postringaujantis išmintingas frazes. Jų istorija artima ir suprantama kiekvienam.

Du draugai Ryanas (akt. Troy Gentile‘as) ir Wades (akt. Nate Hartley) ateina iš vidurinės mokyklos į vyresniąją. Jau pirmą dieną herojai netyčia užsistoja vietinį nevykėlį Emmitą (akt. Davidas Dorfmanas) ir visam laikui užsitraukia vietinių chuliganų nemalonę. Jų vadas, pravarde Mažasis Hanibalas Lekteris, žada tik nelaimes , todėl fiziškai bejėgiams herojams belieka ieškoti profesionalaus asmens sargybinio. Jie susitinka daug psichopatų, besireklamuojančių laikraštyje „Sėkmės karys“, kol galiausiai išsirenka Drilbitą Taylorą. Oweno Wilsono personažas labai draugiškas ir ,svarbiausia, pigiai parsiduoda. Paskiau jis taip pat su draugiška užuojauta pradeda nešti  savo klientų daiktus iš jų tėvų namų į greitą supirktuvę. Tai smulkmena. O kai ateina metas parodyti  Steveno Seagalo stiliaus sugebėjimus ir užtikrinti darbdavių saugumą, Drilbitas sprendžia šią problemą paprasčiausiu loginiu būdu-įsidarbina toje pačioje mokykloje mokytoju. Toks, tegu ir negudriausias scenarijus, žadėjo žymiai daugiau absurdiškų situacijų. Gaila, kad režisierius neišnaudojo viso istorijos komiškumo. Nežiūrint nieko, filmas gerai nuteikia. Pagal visus kritikos dėsnius jį tikriausiai reikėtų sumalti į miltus, tačiau tam tikrai nekyla ranka. Ši nepretenzinga komedija  paperka  gerai susigrojusiu aktorių ansambliu. Puikiai žaidžia Oweno Wilsono ir jaunų neprofesionalų kontrastas. Po nusibodusio Robino Williamso, man tikrai smagu matyti visai kitokį vaikų teisių gynėją. Spaudoje nenutylančios diskusijos apie tai, kaip Owenas Wilsonas bandė nusižudyti  priduoda jo personažui papildomos charizmos ir vykusiai sutapatina jį su jaunaisiais lūzeriais.

Filme vaizduojama tikrovė pasmerkta kukliam pritarimui. Pedagogai ir tėvai  tvirtina, kad mokykla - tai kažkas švento ir gražaus. O “Drilbitas” primena tai, ką visi žinome. Mokykla - tai pragaras, kuriame kiekvieno paauglio laukia nesėkmės meilėje, mokytojų nesupratimas ir stipresnių bukagalvių fizinis teroras, prilygstantis kariuomenės ar kalėjimo “diedovščinai”.
Marijus Kulvietis
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Meryl Streep (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės