kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Herbis: lenktynių asas
Herbis: lenktynių asas
Herbie: Fully Loaded
Nuotykių / Komedija / Šeimai
7.7 / (Balsavo: 210)
 

 

Režisierius:
Angela Robinson

Aktoriai:
Lindsay Lohan
Justin Long
Breckin Meyer
Matt Dillon
Michael Keaton
Amy Hill

Premjera: 2005

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 92 min.

Lietuvoje nuo: 2005-08-19

Kino studija: Buena Vista Pictures

Platintojas: Forum Cinemas

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Mantas Mikšys:
Herbis buvo senas ir perpuvęs volkswagenas, kai po šlovingos lenktynininko karjeros atsidūrė sąvartyne. Tačiau net ir dūmijantis kibiras, grįžęs į trasą, galėjo daryti stebuklus. Jis visais įmanomais būdais bandė atkreipti į automobilių laužyną užsukusios Megės Peiton (akt. Lindsay Lohan), kurios tėvas ir senelis buvo žymūs lenktynininkai, dėmesį. Pagaliau, išvengęs susitikimo su metalo presavimo mašina, Herbis prisikelia antram gyvenimui ir savo "kietu charakteriu" nustebina visą lenktynių elitą.

Unikalu, tačiau Herbis – ne vien krūva metalo ant keturių ratų. "Kietas charakteris" yra anaiptol ne automobilio nenoras užsivesti šaltą žiemos rytą ar netikėtai užgesti vidury sankryžos. Senas Volkswagen "vabalas" tikrąja žodžio prasme yra apsėstas. Tai vaikiškas Styveno Kingo siaubo filmo "Kristina", kurioje pavydus moteriškos lyties sportinis automobilis žudydamas reikalavo dėmesio, variantas. Tiesa, Herbis nėra piktybiškas (jis netgi moka šokinėti ant keturių ratų kaip juodaodžių sutenerių automobiliai iš filmų apie gaujas), tačiau kartais pasidaro nekontroliuojamas. Supykęs veidrodėlio kampu jis gali perrėžti konkurento mašinos šoną, o visus blogiukus apipilti juodų suodžių debesiu arba aplieti tepalu. Trumpai tariant, vargu ar už tokią "komplikuotą" mašiną Megei laužyne vertėjo pakloti 75 "žalius".

Pirmoji Herbio serija pasaulį išvydo dar 1966-aisiais. Tuomet netgi šis persenęs "vabalas" atrodė beveik naujas. O čia dar sugrįžimas po keturiasdešimties metų...

Nenuostabu, jog prikeliant mašiną reikėjo įdėti nemažai darbo. Čia prisidėjo mechanikas Kevinas (Justinas Longas), kurį, kaip ir turėjo būti, Megė vėliau įsimyli. Tiesą sakant, filmo siužetas yra toks nuspėjamas, jog žiūrovui norisi pasirišti seilinuką: tėvas (Michealas Keatonas) neleidžia dukrai lenktyniauti, nes jau neteko žmonos (dar vienas Disney filmas apie besikankinantį našlį), tad nenori prarasti ir Megės, blogiukas NASCAR čempionas Tripas (Mattas Dilonas) kiša jiems pagalius į ratus (arba, tiksliau, sunkiu raktu daužo Herbio kapotą). Matyti, jog iš filmo bandyta išspausti komediją patiems mažiesiems, nes vyresniems kino teatre nebus ko veikti. Jokio jumoro (na, nebent išskyrus paskutinę sceną, kai Herbis įsimyli naująjį moteriškos lyties vabalą... Bet palaukit! Herbiui juk per keturiasdešimt! O kiek tai geltonajai gražuolei? Trys, keturi? Ar mašinos greičiau subręsta?), jokių šmaikščių sąmojų, lenktynių scenos – ir tos, paįvairintos matricos efektais ir prieštaraujančios fizikos bei sveiko proto dėsniams, kelią vien žiovulį. Net ir mielo, žibintais klapsinčio Herbio filme nesinori pamilti.

Ir nors Disney nesisekė su kūrybine filmo dalimi, reklamos galimybes jie išnaudojo puikiai. Kiekviename NASCAR lenktynių epizode, kuriose kovoja Herbis, į kūrėjų kišenę kapsi doleriai: pro nosį prašvilpia lipdukais apklijuoti automobiliai, reklamuojantys Cheetos, UPS ir netgi... Viagrą. Gerai bent tiek, kad ant paties „vabalo“ nosies nebuvo užlipdytas Pepsi ženkliukas.

Tad kaip galėtumėme trumpai apibūdinti šią persenusio, bet vėl prisikėlusio vabalo sagą? "Herbis: lenktynių asas" – kino juosta apie lenktynes, "dragą" bei automobilių "tiuningą" vaikų darželio publikai. Džiugu, jog mažieji, kuriems filmas patiks, ūgtelėję, jau ras jų belaukiančius "kietesnius", bet net ir už Herbį bukesnius šios kategorijos filmus.
Mantas Mikšys
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 47 asmenys:
Ian McKellen (79 m.)
Anne Heche (49 m.)
Ethan Suplee (42 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės