kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

Kino Pavasaris 2018: Likimas – mano meilė

Pažiūrėjęs papildomus "Kino Pavasario" 2018 seansus, pamažu dėlioju labiausiai nustebinusius filmus. Vienas iš smagiausių siuprizų, apie kuriuos iš ankstesnių reklamų girdėjau mažiau ir apie kuriuos nerašė kolegė Akvarelė Ugnė:

„Likimas – mano meilė“ („Mektoub, My Love: Canto Uno“), rež. Abdellatif Kechiche, Prancūzija, Italija. -8/10

Po to, kai Abdellatif Kechiche laimėjo Auksinę Palmės šakelę Kanuose su filmu "Adelės gyvenimas", daugelis tikrų kinomanų laukė iš jo kažko įdomaus. Ir labai gerai, kad "Kino pavasaris" parodė jo naujausią filmą "Likimas-mano meilė". Naujasis filmas prasideda taip pat karšta erotika. Šį kartą jinai heteroseksuali. Fermerio dukra atsiduoda gudriam širdžių ėdikui Toni, bet į ją geidulingai žvelgia jautrus intravertiškas Aminas. Jis yra pagrindinis filmo personažas. Jo akimis mes matome tai, kas vyksta filme.

Po įžanginės sekso scenos mes tris valandas stebime, kaip šie minėti trys personažai ir prie jų prisišliejantys jaunuoliai nerūpestingai leidžia laisvalaikį pliaže, diskotekoje ir restorane.

Filmo herojai aiškinasi santykius, mylisi, šoka, kalba apie nereikšmingus dalykus. Dažnai net nesuprantame, apie ką. Veiksmas vyksta kurortiniame Seto miestelyje, Pietų Prancūzijoje prie Viduržemio jūros. Veiksmo laikas nuo pat įžanginių titrų aiškiai pabrėžtas-1994-ieji metai.
Tai labai svarbu, nes tuo metu aš pats keliavau ir pietuose draugavau ne su mobiliu telefonu ar internetu, o su linksmais žmonėmis. Visi buvo geros nuotaikos.

1994 metai filmo autoriui -tai prarastas rojus, kurio jau nebebus. Jį filmas ir leidžia stebėti. Atkurdamas visą to laiko gyvenimo atkarpą be jokio falšo. Viską stebėjau, tartum tai būtų kažkieno nufilmuota laiko mašinos pagalba su slapta kamera. Tunise gimusiam režisieriui Abdellatif Kechiche tai dar svarbiau.

1994-ais metais žmonės mėgavosi laiminga epocha, kai nebuvo ksenofobijos ir niekas į arabus nežiūrėjo, kaip į potencialius teroristus. Filme rodomas linksmas pasaulis yra multikultūrinis, kosmopolitinis su laisvamaniška dvasia, meile, erotika ir nesibaigiančiais šokiais. Filmas nedviprasmiškai išlieka atmintyje, kaip entuziastingai nufilmuotas himnas gyvenimui, jaunystei ir meilei.

Originalus filmo pavadinimas -"Mektoub"-tai islamiškas likimas. Jis veda jaunus filmo personažus po chaotišką gyvenimą. Kai dvi valandas stebėjęs muzikalią ir erotišką laiko kapsulės įrašą, aš visgi ėmiau muistytis kėdeje, režisierius gudriai paruošė kulminaciją. Jaunasis Aminas yra filme pradedantis scenaristas ir fotografas, svajojantis apie karjerą Paryžiuje. Nesunku suprasti, kad jis yra paties Abdellatif Kechiche alter ego. Jo akimis mes paskutinėje filmo valandoje imame stebėti ėriukų gimimo epizodą, kuris nufilmuotas taip natūraliai, kad tampa tarsi tyliu, šventu gyvybės atsiradimo liudijimu.

Iškart po tokio netikėto epizodo, Aminas vėl grįžta į triukšmingą vakaro diskotekos pasaulį. Čia skamba pažįstamos to laiko dainos ir nesibaigia linksmybės. Ir dabar jau filmas suskamba dvigubai, trigubai stipriau. Ir per kūną perbėga šiurpuliukai. Kad būtų galima sugrįžti į tuos 1994-uosius....

Mažai, kas gali nufilmuoti taip gražiai, kaip Abdellatif Kechiche. Jis į racionalių prancūzų kiną dar sykį įneša tik tunisiečiui būdingą karštą kraują, temperamentą . "Likimas-mano meilė" jo emocingumo dėka žiūrisi, kaip viena iš "Tūkstančio ir vienos nakties pasakų".
Tokio kino labai pasiilgstu. Kalbančio vaizdais, bet ne dialogais.


2018-04-09, Marijus Kulvietis
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 41 asmenys:
Mako (I) (85 m.)
Nia Peeples (57 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės