kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

15-oji „Scanorama“: Visiems linkėjimai nuo Prezidentės ir nuo Sally Potter

Ketvirtadienio vakarą 15-osios "Scanoramos" žiūrovus pasveikino Lietuvos Prezidentė ir atidarymo filmo režisierė Sally Potter

"Scanorama" savo gimtadienį pradėjo ištikima savo geriausioms tradicijoms. Festivalis laikosi savo veido, tiksliai apibrėžto stiliaus, formato ir estetikos. Tik žmonių atidaryme vis daugėja ir šiandien man sunku įsivaizduoti, kaip kažkada visi norintys paragauti "Scanoramos" torto tilpdavo į "Vingio" kino barą penktame aukšte.

Atidarymas yra šventė, kurioje dalyvauja daug pačių įvairiausių svečių. Ne visiems rūpi festivalį pradėti pačiu sunkiausiu "arthauzu". Reikia apšilti, pasisveikinti ir pasveikinti. Paragauti vaišių, apsidairyti, kur vėliau teks žiūrėti festivalinį kiną ir kur išgerti kavos, kad kinomano čakros nemiegotų, vertinant nelengvus autorinio kino rebusus.

Labai gražu, kad "Scanorama" nepamiršta savo senų draugų, bendradarbių ir Lietuvos kino žmonių, veteranų. "Scanoramoje" dažnai tenka sutikti žmones, kurie garbingai dirbo Lietuvos kino menui ilgus metus. Graži festivalio tradicija.
Jaunieji kinomanai ištroškę festivalių ir nori nuo pat pirmos dienos pamatyti šedevrų. Manau, kad mano viešai pasidalintame trokštamų "Scanoramos" filmų sąraše tikrai bus tokių, kurie pateks į šių metų top dešimtuką.

Atidarymo filmu buvo pasirinktas britų režisierės Sally Potter naujausias filmas "Vakarėlis"("The Party"). Režisierė netikėtai pasveikino "Scanoramos" žiūrovus iš festivalio ekrano. Kaip ir Lietuvos Prezidentė. (XXI amžius). Sally Potter jau 68 metai. Jos šeima sukosi įvairuose menuose. Ji pati yra choreografė ir tai jaučiasi, nes dauguma jos filmų patrauklesni savo forma, o ne turiniu. Labiausiai pripažintas Sally Potter filmas yra "Orlando". Virginia Woolf ekranizacija su Tilda Swinton.

Atidarymo filmas "Vakarėlis"-formaliai yra socialinė satyra apie anglų vidurinę klasę. Jos veiksmas vyksta viename bute. Filme surinkti puikūs aktoriai Bruno Ganz, Cillian Murphy, Kristin Scott Thomas , Timothy Spall ...ir mes laukiame teatrališko filmo. Bet filmo scenarijus yra lyg ir samoningai lengvabūdiškas, neakcentuojantis labai konkrečių dalykų.
Susidaro įspūdis, jog filmo autorė pati labiau norėjo tik lengvai pasijuokti ir labiau kūrė protingą pramogą, bet ne gilų meno kūrinį. Ir gerai. Festivalio atidarymui toks filmas labai tinka.

"Vakarėlio" trukmė vos viršija vieną valandą. Per tą trumpą laiką juodai baltas filmas suteikia sinefiliškų žaidimų , kurie kompensuoja paviršutinišką scenarijų. Pirmiausia tai yra smagus montažas ir operatoriaus darbas. "Vakarėlį" filmavo rusų operatorius Aleksandras Rodionovas, žinomas iš E.Klimovo "Eik ir žiūrėk" bei jau minėto tos pačios Sally Potter "Orlando".

2017-11-10, Marijus Kulvietis
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 41 asmenys:
Mako (I) (85 m.)
Nia Peeples (57 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės