kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 

Filmai:
  Francas

Režisieriai:
  François Ozon

 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

„Francas“ – François Ozono ir prancūzų kino viršūnė

Prancūzų režisierius François Ozonas neveltui vadinamas prancūziškuoju Woody Allenu. Savo filmus jis taip pat kuria labai greitai ir neretai pasakoja lengvabūdiškai mielas istorijas. Jis meistriškai manipuliuoja žiūrovu ir yra puikus provokatorius. Produktyvus, kaip jo mylimas režisierius vokietis R.W.Fasbinderis. Skandalingas kaip ne mažiau mėgiamas italas P.P.Pasolinis.

Nenuostabu, kad savo karjerą François Ozonas pradėjo R.W.Fasbinderio vokiškos pjesės ekranizacija ir maištingais filmais, kurie atkreipia į save dėmesį, tokiais kaip, „Kriminaliniai meilužiai“ (Les amants criminels, 1999) ar „Sitcom“ (1998). Žvelgiant į labiausiai vertinamus režisieriaus darbus – „8 moterys“ (8 femmes, 2002), „Provokuojantys užrašai“ (Dans la maison, 2012) – galima stebėti kaip režisierius iš jauno radikalo tampa stabiliausiu meistru Prancūzijoje, kuriančiu didį kino stilių. Laikui bėgant visi maištininkai subręsta, aprimsta. Savaip suaugo ir François Ozonas.

„Francas­“ yra vienas geriausių ir solidžiausių François Ozono filmų, nes didis stilius jame tarnauja dideliems tikslams. Kažkiek įžengdamas į M.Hanekės „Baltojo kaspino“ (Das weiße Band, 2009) teritoriją, F.Ozonas bando parodyti daugiausia juodai arba baltai pasaulį matančią tėvų kartą, pasirengusią savo vaikus siųsti į karo pragarą.

Mėgstantys jaunąjį radikalų Ozoną, „France“ ras ir visus „firminius triukus“, užuominas bei jam būdingus motyvus, užmaskuotus žanro rėmuose. Režisierius visiškai neatsisakė savo senųjų temų ir naujame filme pateikia pačių įvairiausių stilių intarpus – įtampą, paslaptį, trilerišką nuotaiką, daugybę paslėptų nuorodų, antrinių siužetų.

„Francas“ sąmoningai primena prancūzų Naujosios bangos klasiko F.Truffaut šedevrą „Žiulis ir Džimas“ (Jules et Jim, 1962). Viso pasaulio itin vertinama F.Truffaut drama sėkmingai prancūzų, vokiečių ir austrų santykius, karo tematiką projektavo į melodramą su meilės trikampiu. Tenka pripažinti, kad François Ozono naujasis filmas „Francas“ nė kiek nenusileidžia F.Truffaut perliukui. Sąmoningai jį primindamas, „Francas“ įgyja naujų prasmių ir šiandien aktualių temų. François Ozonas bene vienintelis režisierius šiandien sėkmingai kuriantis klasikines melodramas, kaip kad kažkada R.W.Fasbinderis. „Francą“ taip pat galima vadinti melodrama, istoriniu ir antikariniu filmu.

Su kiekvienu filmu režisieriaus stiliaus ir temų diapazonas platėja – nuo P. Almodovaro iki brolių Dardenų kino. Dažnai filmuodamas po du filmus per metus, jis mikliai persijungia nuo pagrindinės srovės stiliaus prie ankstesnei kūrybai būdingo sarkazmo. Šiandien prancūzų kine vargiai galima rasti kitą tokį režisierių, mokantį nuolat pasakoti itin įdomias ir vis naujas istorijas kino ekrane.

François Ozono filmas „Francas“ nuo vasario 3 d. pasirodys Lietuvos kino teatruose.

2017-02-01, Pasaka
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Rainn Wilson (50 m.)
Skeet Ulrich (48 m.)
Stacey Dash (52 m.)
Crystal Lowe (37 m.)


Lietuvoje rodomų filmų premjerų tvarkaraštis

Mano krioklys. Reunionas
Mano krioklys. Reunionas

Kinuose nuo 2018-01-26

Valstybės paslaptis
The Post

Kinuose nuo 2018-01-26

Mano viršūnė
Tout là-haut

Kinuose nuo 2018-01-26

Aš esu Tonya
I, Tonya

Kinuose nuo 2018-01-26

Nemeilė
Nelyubov

Kinuose nuo 2018-01-26


Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės