kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

„Scope100“ dalyvių išrinktą filmą pamatys visa Lietuva

Šimtą kino mėgėjų subūręs projektas „Scope100“ suteikė galimybę žiūrovams įsikūnyti į kino platintojų vaidmenį ir patiems nuspręsti, koks europietiškas filmas 2017 metais bus rodomas visoje Lietuvoje. Nuo lapkričio 1 d. dalyviai aktyviai žiūrėjo ir balsavo už geriausią filmą. Žiūrovai galėjo rinktis iš septynių naujausių europietiškų filmų, pristatytų Lokarno, San Sebastiano, Karlovi Varų, Toronto bei kituose žymiausiuose Europos ir pasaulio kino festivaliuose.

Bendru projekto dalyvių sprendimu didžiuosius Lietuvos kino ekranus jau šiemet pasieks lenkų režisieriaus Jano Matuszynskio pilnametražis debiutinis darbas „The Last Family“ (Ostatnia rodzina, 2016). Filmas sulaukė didelio susidomėjimo ir kitų projekte dalyvavusių Europos šalių žiūrovų tarpe. Iš devynių šalių šią juostą pasirinko net keturios – ją išvys ne tik Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Austrijos bei Čekijos publika.

„The Last Family“ – tai garsaus lenkų dailininko Zdzislawo Beksinskio šeimos istorija, pristatanti siurrealistiškais, postapokaliptiniais paveikslais išgarsėjusį tapytoją, talentingą, neurotišką jo sūnų Tomaszą ir visą buities naštą ant savo pečių nešančią žmoną Zofią. Biografinių dramų stereotipus laužantis pasakojimas nukelia į 80-ųjų laikotarpį, preciziškai atkurdamas vaizduojamo periodo stilistiką. Filmas paperka subtiliai perteiktais ekscentriškos šeimos narių santykiais, juodojo humoro ir absurdo blyksniais.

„Tai – gili ir išskirtinė drama, įrodanti, kad menininko gyvenimas nebūtinai labai skiriasi nuo „paprasto“ žmogaus. Filmas patiks mėgstantiems Beksinskio, siurrealistų, fantastų meną. Taip pat tiems, kas mėgsta biografijas. Vyresnio amžiaus lietuviams – lenkiška buitis bei aplinka primena mūsiškę, o lietuviai kūrėjai galėtų daug iš šio filmo pasimokyti,“ – filmo pasirinkimo motyvus argumentavo vienas konkurso dalyvių.

Filmas sulaukė itin palankių kino kritikų vertinimų ir sėkmingai renka tarptautinių kino festivalių apdovanojimus: Lokarno kino festivalyje įvertintas už geriausią pirmo plano vaidmenį, Čikagos tarptautiniame filmų festivalyje apdovanotas už geriausią kinematografiją, o Denverio kino festivalyje pelnė Krzysztofo Kieslowskio apdovanojimą kaip geriausias filmas.

Kino mylėtojų dalyvavimas „Scope100“ projekte nepasibaigia filmų žiūrėjimu ir balsavimu – jiems suteikta galimybė įsitraukti į filmo platinimo kampaniją bei prisidėti renkant lietuvišką filmo pavadinimą, jį pristatantį anonsą, plakatą, reklaminį šūkį ir tapti tikrais filmo ambasadoriais Lietuvoje.

Projekto įgyvendinimui Lietuvoje skirta ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA schemos „Auditorijos plėtra“ dalinė finansinė parama.

2017-01-09, Pasaka
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Meryl Streep (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės