kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
 
 
Šiuo metu naujienų nėra..
  

„Garso“ kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ kviečia nerti į santykių ir keršto psichologiją filme „Komivojažierius“

Sausio 19 d. 17:30 val. kino centre „Garsas“ kino gurmanų klubas „Veidrodžo ložė“ kviečia žiūrovus į 7 apdovanojimus ir net 14 nominacijų įvariuose tarptautiniuose filmų festivaliuose pelniusią iranietišką dramą „Komivojažierius“. Oskaro laureato, gabiausio Irano režisieriaus Asghar Farhadi drama pasaulio publiką sudomino aktualia visuotine problematika.

Kūrėjo žinomumas išaugo, kai jo ankstesnis filmas „Išsiskyrimas“ pelnė svarbiausius kino industrijos apdovanojimus: „Auksinį lokį“, „Cezarį“, „Auksinį gaublį“ ir „Oskarą“ geriausio užsienio filmo kategorijoje, iki tol nė vienam Irano režisieriui nepavyko pasiekti tokių aukštumų. Šį syki Farhadi pasauliui pristato naujausią savo kūrinį „Komivojažierius“, turintį ambicijų pasivyti ir pranokti „Išsiskyrimą“.

Žiūrovams, susipažinusiems su šio autoriaus kūryba, įdomus jo požiūris į šiuolaikinio Irano bandymą tapti moderniu, nepaisant kompleksų, įgytų laikantis archaiškų papročių. Farhadi filmus galima pavadinti rafinuotomis melodramomis, nors į darbus įdėta šiek tiek kritikos, tačiau nesiekiama bausti ar piršti svetimą nuomonę. Režisierius filmuose nevengia išryškinti klasių ir lyčių nelygybę, pasimetimą tarp Rytų ir Vakarų kultūrų vertybių.

Filme „Komivojažierius“ svarbus paprastas žmogus įprastoje buitinėje aplinkoje, svarbūs žmogaus sprendimai, sukeliantys domino efektą jį supančioje aplinkoje. Pagrindiniai herojai yra paprasti viduriniosios klasės atstovai – teatro aktoriai Emadas ir Rana, tačiau jų įprastą gyvenimą sujaukia nepažįstamasis, slapta įsibrovęs ir nuskriaudęs Raną. Deja, moteris pasirenka tylėti apie nusikaltimą, vyras, kankinamas nežinios ir įtampos, pasineria į detektyvą. Karštas rytiečių vyrų būdas, vis dar besikertantis su morale ir moterų nepasitikėjimas savimi yra keblios santykių psichologijos išdava, kurią žiūrovams bus įdomu narplioti.

Po filmo peržiūros tradiciškai kviesime žiūrovus puodelio šiltos arbatos bei įsitraukti į diskusiją, kurią ves psichologė Vilma Skibiniauskaitė, gilinsimės į filme parodytas problemas, kurios nesvetimos ir lietuviams. Filme dialogai vyksta persų kalba, subtitrai lietuviški.

2017-01-17, Garsas
tpl/center/comments.tpltpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Al Pacino (78 m.)
Hank Azaria (54 m.)


Lietuvoje rodomų filmų premjerų tvarkaraštis

Keršytojai. Begalybės karas
Avengers: Infinity War

Kinuose nuo 2018-04-27


Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės