kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Tramdomieji
Tramdomieji
The Jacket
Trileris / Drama / Fantastika
8.1 / (Balsavo: 356)
 

 

Režisierius:
John Maybury

Aktoriai:
Adrien Brody
Keira Knightley
Kris Kristofferson
Jennifer Jason Leigh
Daniel Craig
Kelly Lynch
Brad Renfro
Jason Lewis
Jake Broder
Steven Mackintosh
Mackenzie Phillips

Premjera: 2005

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 102 min.

Lietuvoje nuo: 2005-10-28

Kino studija: 2929 Productions

Platintojas: ACME Films

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 
Ramūnas Aušrotas:
“Tramdomieji” („The Jacket“) yra filmas, kuris suintriguoja, kurį laiką kausto dėmesį, po to pabosta ir galiausia nuvilia.

Vidurį nakties Džeką Starksą (Adrien Brody), ramia... skaitykite daugiau
Ramūnas Aušrotas

JAV karinio laivyno seržantas Džekas Starksas (akt. Adrien Brody) Persijos įlankos mūšio metu sunkiai sužeidžiamas ir tik per plauką išlieka gyvas. Vyriškis išgyja, tačiau šūvis į galvą palieka rimtas pasekmes – amneziją. Dėl sužalojimo seržantas tampa nebetinkamas tarnauti kariniame laivyne.

Džekas - vienišas vyriškis, neturintis nei šeimos, nei giminaičių, tad pasibaigus reabilitacijai grįžta į gimtąjį miestą Vermontą. Tačiau stropiam karininkui sunku gyventi taikos sąlygomis... Nerasdamas sau vietos, Džekas ima klajoti Vermonto apylinkėmis. Jis keliauja pakeleivingais automobiliais, ieškodamas kokio nors sprendimo savo problemoms.

Vieną vėlyvą žiemos vakarą, ilgai pėdinęs keliu, Džekas šalikelėj užtinka sugedusį sunkvežimį. Šalia - ir jo keleives: Žaną (akt. Kelly Lynch) ir jos aštuonmetę dukrą Džekę (akt. Lora Marano). Priėjęs Džekas suvokia, kad Žana neblaiva. Suprasdamas, jog niekuo padėti negali, karininkas palieka moteris ir po kelių valandų jau sėdi kitame pakeleivingame automobilyje. Tačiau vyrų kelionė greit baigiasi - automobilį sustabdo policija.

Kas vyksta toliau, Džekas pasakyti negali – jį ištinka amnezijos priepuolis. Džekas atgauna sąmonę ir atmintį mažo miestelio teismo salėje. Ką tik atsigavusį vyrą ištinka šokas – jis kaltinamas žmogžudyste.

Džekas pripažįstamas nepakaltinamu dėl smegenų negalios ir uždaromas į psichiatrinę ligoninę, skirtą nusikaltėliams. Čia jį globoti imasi gydytojas Bekeris (akt. Kris Kristofferson). Jis priverčia Džeką gydytis eksperimentiniu būdu - vyras gauna dozę psichiką veikiančių vaistų, jis supančiojamas į tramdomuosius marškinius primenantį gaubtą ir patalpinamas gydyklos požemiuose esančiame morge, viename iš lavonams skirtų stalčiuje.

Tamsiame morge paveiktą vaistų Džeką aplanko atminties prašviesėjimai. Lyg filmo nuotrupos jo atmintyje iškyla prisiminimai: karo epizodai, klajonės ir... žmogžudystė. Gydomas tokiu režimu, Džekas pamažu dėlioja atminties gabalėlius į vieną ir ima suvokti padėtį, į kurią pateko.

Tačiau eksperimentinis Džeko gydymas turi ir tamsiąją pusę - atminties prošvaistes netikėtai pakeičia nesuprantami vaizdai. Juose Džekas atpažįsta Džekę – tą pačią aštuonmetę mergaitę iš snieguotojo Vermonto, tik dabar jau suaugusią merginą (akt. Keira Knightley).

Paaiškėja, kad iš pradžių nesuvokiamos ir gąsdinančios klejonės, tai Džeko galimybė matyti ateitį. Blaškydamasis tarp atminties prošvaisčių ir ateities epizodų, Džekas suvokia, kad jo išsigelbėjimas slypi keistajame gydytojo Bekerio gaubte ir kažkokiu nesuprantamu būdu priklauso nuo Džekės...

2005-05-11 Keira Knightley maldavo paskutiniojo vaidmens

daugiau nuotraukų >

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 39 asmenys:
Danny DeVito (74 m.)
Leslie Bibb (44 m.)
Dylan Walsh (55 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės