kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
Atnaujinkite informaciją apie filmą!
Simarono žirgas
Simarono žirgas
Spirit: Stallion of the Cimarron
Animacija / Šeimai / Vesternas
8.4 / (Balsavo: 2605)
 

 

Režisierius:
Kelly Asbury
Lorna Cook

Aktoriai:
Matt Damon
James Cromwell
Daniel Studi
Chopper Bernet
Jeff LeBeau
Richard McGonagle
Charles Napier
Zahn McClarnon
Michael Horse
Matt Levin
Adam Paul
Robert Cait

Premjera: 2002

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 83 min.

Lietuvoje nuo: 2002-09-28

Kino studija: Dreamworks

Platintojas: Bombos filmai

Sužinokite kada filmas buvo rodomas

 

Pagrindinis filmo herojus - jaunas narsus mustangas Laisvūnas, gimęs nuostabaus grožio neaprėpiamose laukinių vakarų platybėse. Karštakraujis kumeliukas anksti pajuto laisvės skonį. Užaugęs jis tapo Simarono mustangų vadu - išdidžiu, stipriu ir pasiryžusiu bet kokia kaina kovoti dėl savo gentainių laisvės. Laisvės, kurią iš jų bando atimti pikčiausias priešas - žmogus.

Tačiau žmogus gali būti ir draugas. Mažasis Šaltinis - narsus indėnų karys. Pirmą kartą jis išvysta Laisvūną, kai juos abu į nelaisvę paima JAV kavalerija. Netrukus jie įgyvendina nutrūktgalvišką pabėgimo planą. Nuošaliame indėnų kaimelyje tarp žirgo ir jaunojo kario užsimezga tikra draugystė, paremta pagarba ir pasitikėjimu.

Bekraštėse prerijose herojus randa ir nuotykių, ir pavojų, ir meilę. Grakščią bei švelnią kumelaitę Lietutį pakeri Laisvūno drąsa ir jėga. Nuostabaus grožio laukinių vakarų gamta ir ramybė – viskas, ko reikia laisviems įsimylėjėliams, tačiau taikus gyvenimas, deja, netruks ilgai.

Kavalerijos pulkininkas - drąsus, tačiau žiaurus žmogus, taps pagrindiniu Laisvūno priešu. Kovodamas už laisvę, herojus susidurs su drąsa ir bailumu, niekšybe ir kilnumu. Įvykdęs daugybę žygdarbių, Simarono žirgas Laisvūnas taps tikra laukinių vakarų legenda.

“Simarono žirgas” – technologiškai pats sudėtingiausias garsios kompanijos “DreamWorks Pictures”, kurioje gimė tokie animacijos šedevrai kaip „Šrekas”, „Egipto princas”, „Viščiukų maištas”,„Kelias į Eldoradą”, kūrinys.

Klasikinė (dailininkų rankų darbo) animacija šiame filme derinama su kompiuteriu atkurtais vaizdais. Vien tai, kad pagrindinis filmo herojus yra žirgas, kompanijos dailininkams - animatoriams tapo tikru iššūkiu. Dėl ypatingos anatomijos žirgas yra vienas iš sunkiausiai piešiamų gyvūnų. Laisvūno prototipu tapo kaigerių veislės mustangas Doneris, kurį kino kompanija įsigijo už 50 tūkst. dolerių.

Kaigeriai šiuo metu veisiami tik Oregono valstijoje. Arklių specialistai teigia, jog šie grakštūs ir nepaprastai greiti gražuoliai yra labiausiai panašūs į žirgus, kuriuos XVI a. naudojo ispanų konkistadorai.

„Simarono žirgo” kūrėjai ne vieną mėnesį praleido Donerio aptvare, fiksuodami kiekvieną gyvūno judesį, raumenų virptelėjimą, kad galėtų kuo įtikinamiau pavaizduoti filmo herojų Laisvūną.
Antruoju iššūkiu filmo kūrėjams tapo kompanijos sprendimas, kad, priešingai nei tradicinėse animacinėse istorijose, „Simarono žirgo” herojai - gyvūnai nekalba. Žiūrovai girdi tik jų mintis, todėl dailininkams teko kaip reikiant pasistengti, norint žirgų judesiais išreikšti jų emocijas.

Sukurti nuotaiką padeda ir aštuonios visiškai naujos garsiojo Bryano Adamso dainos, kurias jis sukūrė specialiai šiam filmui kartu su kino pasaulio Mocartu vadinamu Hanz Zimeriu.

tpl/center/comment.tpl
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Meryl Streep (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės