kinas.info
Filmų duomenų bazė Aktorių duomenų bazė Režisierių duomenų bazė
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Ieškoti kinas.info paieškoje Ieškoti svetainėje www.kinas.info su "Google"
Visų Lietuvoje rodomų filmų tikslus seansų laikas
Naujienos iš kino pasaulio
Artimiausių premjerų tvarkaraštis
KINAS.INFO bendradarbių filmų recenzijos
Naujausių DVD apžvalga
Geriausi filmai, aktoriai ir režisieriai
KINAS.INFO konkursuose laimėkite prizus!
Diskutuokite KINAS.INFO klube
 
DVD naujienuose išsiskiria filmai vaikams ir jaunimui

Peržvelgęs stambių kompanijų “Videoline” ir “V&K Holding” balandžio mėnesio DVD naujienas nesunkiai įsitikinu, kad jose dominuoja filmai vaikams, visai šeimai, apie vaikus. Tai nestebina, nes didelė pasaulio kino produkcijos dalis orientuota į jaunesnę auditoriją. Namų kino pasaulyje komercinė sėkmė irgi lydi jaunesniam žiūrovui pataikaujančius filmus. Jeigu tėveliai dar gali susilaikyti nuo pirkinio, tai jaunesnėms atžaloms susilaikymas nuo viliojančio DVD disko kenkia nervų sistemai ir kelia grėsmę santarvei prie namuose stovinčio televizoriaus ekrano.

Apie filmą "Niekšai"

Niekšai
Svolochi
Veiksmo / Drama / Karinis

Leidėjas: "Videoline"

Šis kūrinys pasmerktas būti populiariu. Jo nerodė kino teatrai ir vienintelė galimybė susipažinti su šia gana originalia istorija yra tik įsigijus DVD diską. Susipažinti verta. Rusai jau sukūrė filmą apie šį filmą. Nesmerkime jų už tokią stiprią reklamą. Juk tarybiniai paaugliai turėjo “nesugaunamus keršytojus”, kurie puikiai šaudė ir gaudė, buvo drąsūs ir jaunimo vertinami herojai, o svarbiausia buvo ištikimi komunistinės santvarkos gynėjai.

Laikai pasikeitė. Todėl ieškodami patrauklių personažų nuotykių istorijai apie karą, filmo kūrėjai pasinaudojo populiaria R.Aldricho “Purvino tuzino” (1967m.) schema. Būtent šis amerikiečių filmas patvirtino, kad doram koviniam tikslui galima reabilituoti ir dideles nuodėmes įvykdžiusius nusikaltėlius.

Rusai nuėjo dar toliau. Filme “Niekšai” į mūšį eina nusikaltėliai - vaikai: 1943 metai. Karinei diversantų mokyklai sukurti iš kalėjimo paleidžiamas pulkininkas Višnevskis. Auklėtiniai šiai mokyklai renkami iš kalėjimų ir kolonijų, daugiausia 14-15 metų paaugliai. Po žiauraus paruošimo jie siunčiami sunaikinti fašistų kalnų bazę Alpėse. Kažkur aukštai kalnuose, būdamas ant mirties ir gyvybės slenksčio, vis tiek gali rinktis: likti „niekšu“ ar tapti didvyriu.

Veiksmo drama „Niekšai“ - naujas žvilgsnis į karą. Žvilgsnis pamirštų, niekam nereikalingų ir išduotų vaikų akimis. Bet kokias kritikų abejones išsklaido nuoširdi jaunųjų aktorių vaidyba ir apeliacija į autentiškus Stalino laikų įvykius.

Meistras ir Margarita
Master i Margarita
Serialas 4 DVD diskų kolekcijoje

Leidėjas: "Videoline"

Kompensacija suaugusiųjų auditorijai bus ši naujausia M.Bulgakovo ekranizacija. Jau pripratau, kad “Videoline” pristato naujausią Rusijos kino produkciją. Nenuostabu, kad firma paskubėjo įsigyti šį ypatingai garbinamo romano pastatymą. Garbinamo, bet anaiptol ne popsinio. Literatūros gerbėjai pripažins: nors „Meistro ir Margaritos“ personažai labai vilioja aktorius, dramaturgus, kompaktišką kinematografinę formą šiam literatūros šedevrui rasti nelengva. Kaip ne keista kinematografininkai jau ne kartą rizikavo:
1-as bandymas - tai italų-jugoslavų 1972-ų metų koprodukcija su tarptautinėm žvaigždėm: aktoriais Ugo Tognazzi, Mimsi Farmer, puikia kompozitoriaus Ennio Moricconės muzika , profesionalia Aleksandro Petrovičiaus režisūra. Tai buvo įdomus filmas, bet atskleisti visas rusiško mentaliteto plonybes ne iki galo pavyko.
2-as bandymas jau populiaraus rusų režisieriaus Jurijaus Kara. Po antistalinietiško filmo „Rytoj buvo karas“, sukurto perestroikos metais, šis kūrėjas nusprendė galįs šturmuoti M.Bulgakovą.

Deja, filmas užstrigo dėl techninių kliūčių. Liko gulėti net trys Jurijaus Karos kino ekranizacijos versijos: 2-ų, 4-ų ir net 6-ų valandų. Prodiuseriai ilgai nežinojo kaip trumpinti gana neblogai nufilmuotą tegu ir 13-os metų senumo kino juostą. Romano autorinių teisių turėtojas Jelenos Bulgakovos anūkas pareikalavo didelių pinigų... Jau mirė keletas vaidinusių aktorių, operatorius. Nesėkmingai susiklostė visas jo likimas, kuris ir toliau neaiškus. Todėl nieko nelaukęs patyręs profesionalas Vladimiras Bortko pateikė savo „Meistro ir Margaritos“ versiją.

Abu filmai labai profesionalūs. Pagrindiniai skirtumai: Jurijus Kara darė kino versiją, todėl jo istorija kompaktiškesnė. Vladimiras Bortko nusprendė pateikti visus herojus, siužetus. Tam beliko pasirinkti miniserialą.

Todėl „Videoline“ pristato „Meistrą ir Margaritą“ išdėliotą net 4-iuose DVD diskuose.
Vladimiras Bortko užsirekomendavo kaip serialų meistras (“Idiotas“,“Peterburgo banditai“) ir net to paties M.Bulgakovo sėkmingas ekranizuotojas (“Šuns širdis“). Kritika gali prikišti per ilgą formą, bet žiūrovas nuo to, manau, tik laimi. Ypač sėdintis prie namų kino. Juk yra proga ne tik kruopščiai perskaityti ekrane magiškojo realizmo originalią istoriją, bet ir pamatyti daugybę pačių geriausių šios dienos rusų aktorių. Vardinti galėčiau labai ilgai: A.Galibinas (Meistras), O.Basilašvilis (Wolandas), A.Abdulovas (Korovijevas), K.Lavrovas, S.Filipenka, V.Gaftas ir net mūsiškis Liubomiras Laucevičius, jau senokai pritapęs prie rusų kino.

Naujausia „Meistro ir Margaritos“ versija išsiskiria solidžiu biudžetu ir moderniais spec. efektais, kurie ankstesnėse versijose buvo neįmanomi. V.Bortko filmas skirtas geram vakaro praleidimui namuose. Todėl didžiojo ekrano taisyklių jam taikyti negalima. Į jas autorius ir nepretenduoja.

Apie filmą "Haris Poteris ir ugnies taurė"

Haris Poteris ir ugnies taurė
Harry Potter and the Goblet of Fire
Nuotykių / Šeimai / Fantastika

Leidėjas: "Videoline"

Kiek bežvelgtum į repertuarą, finale turi sušukti “Oskarų nakties” chrestomatinį šūkį: pagrindinis simpatijų prizas atitenka … aišku, nemirtingam Hariui Poteriui. Pasibaigus “Žiedų valdovo” epopėjai, rašytojos J.K. Rowling herojus tvirtai pretenduoja į populiariausio personažo vaidmenį. Ketvirtasis filmas baisumu ir tamsumu aplenkė iki tol pačiu tamsiausiu ir baisiausiu laikytą trečiąjį.

Jo režisieriumi buvo pakviestas britas Mike Newell ("Keturios vestuvės ir vienerios laidotuvės", "Donis Brasko"). Žvaigždžių sąrašas (Ralph Fiennes, Alan Rickman, Gary Oldman, Brendan Gleeson) ir efektų kiekis primena solidų blokbasterį, modernizuojantį Indianos Džonso žygdarbius.

Ketvirtaisiais mokslo metais Hogvartso burtininkų mokyklą apgaubia paslaptingas laukimas – jau ūgtelėjusiems studentams teks dalyvauti fantastiškiausiose metų burtininkų varžybose. Jaunieji burtininkai iš trijų skirtingų mokyklų turės susirungti sunkiose ir mistiškose rungtyse. Kas atstovaus mokyklai, išrinks Ugnies taurė. Rinkimai Hogvartse nulems du mokyklos atstovus – tai bus keisčiausias sprendimas, kokį tik galima įsivaizduoti! Vienu iš laimingųjų taps Haris Poteris. Jam teks susikauti su vyresniais ir labiau patyrusiais burtininkais iš kitų mokyklų. Laukia ir susitikimas su piktuoju blogio burtininku Voldemortu. Jis vėl atgavo savo jėgas ir jau yra pasiruošęs sugrįžti į gyvųjų pasaulį... Šalia visų šių kvapą gniaužiančių nuotykių, Haris turi rasti laiko didžiosios Hogvartso šventės, atnešiančios jam didžiausių netikėtumų, pasiruošimų. Haris, Hermiona, Ronis bei jų draugai, jau 14-mečiai, stovintys ant suaugusiųjų pasaulio slenksčio. Tad šioje dalyje jau kur kas stipriau pradeda atsispindėti simpatijos priešingai lyčiai.

Apie filmą "Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta
"

Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta
The Chronicles of Narnia: Lion, Witch and Wardrobe
Nuotykių / Šeimai / Fantastika

Leidėjas: "V&K Holdingas "

Literatūros klasika tapusių rašytojo C. S. Lewiso knygų motyvais sukurta įspūdinga juosta, kurioje kultinio "Šreko" režisierius Andrew Adamsonas vaidybinį filmą suderino su stulbinančia kompiuterine animacija. Tai filmas apie nepakartojamą, nematytų gyvūnų ir kvapą gniaužiančių gamtovaizdžių kupiną stebuklų šalį.

Pagrindiniai herojai - keturi vaikai Liusė, Edmundas, Sjūzana ir Piteris - Antrojo pasaulinio karo metais iš Londono išvežami į saugesnę provinciją. Jie apsigyvena pagyvenusio profesoriaus name kaime, kur ir prasideda neįtikimi jų nuotykiai.

Stebinančios įdomiu, netikėtumų kupinu siužetu, kūrėjų fantazija ir specialiaisiais efektais "Narnijos kronikos" vadinamos vienu įspūdingiausių metų filmų. Panašus užmojis, brangus pastatymas panašūs į “Harį Poterį 4”.

Bet C.S. Lewis rašė didaktinę pasaką, todėl čia daugiau klasikinės krikščioniškos istorijos visai šeimai schemų. „Narnijos kronikos” pastatytos gana nuosekliai pagal C.S.Lewiso knygą. Tik “Žiedų valdovo” sėkmės pavyzdys įpareigojo filmo autorius neatsilikti nuo gigantiško epinio kūrinio stiliaus. Knygos žinovams daug kas netiko kino variante, bet kiek vaikų skaitė C.S.Lewiso knygą? Laikas diktuoja naują ritmą ir madas. Į jas ir lygiuojasi filmas, manau, lengvai surasiantis savąjį žiūrovą.

Apie filmą "Volisas ir Gromitas: kiškiolakio prakeiksmas"

Volisas ir Gromitas: kiškiolakio prakeiksmas
Curse of the Were-Rabbit starring Wallace & Gromit
Animacija / Nuotykių / Šeimai

Leidėjas: "V&K Holdingas "

Negalima kalbėti apie filmus vaikams aplenkiant animaciją. Tuo labiau Oskarais apdovanotą. Tik mes labiau pripratę prie visą pasaulį užkariavusios kompiuterinės animacijos. Filme "Volisas ir Gromitas: kiškiolakio prakeiksmas" visi veikėjai nulipdyti iš plastilino. Trumpametražiai filmukai apie geraširdį išradėją Volisą bei drąsųjį jo bendražygį šunį Gromitą 1994-aisiais ir 1996-aisiais buvo įvertinti Oskarais.

Toliau kuriant populiarių herojų nuotykius buvo pasikliauta plastilininės animacijos kūrėjo Nick Parko talentu. Ir neapsirikta. 2006 m. Oskaro premija už geriausią metų pilno metražo animacinį filmą vėlgi atiteko “Voliso ir Gromito” prodiuseriams. Nepasakosiu siužeto, belieka tik džiaugtis labai techniško ir drauge meniško darbo rezultatais. Tai retas atvejis, kai filmu vienodai žavisi tiek jaunieji žiūrovai, tiek rimti kino kritikai visame pasaulyje. Citata: “Filmas suteiks daug malonumo vaikams, nes jame gausu įvykių ir juokingų, ryškių herojų. Įdomus jis bus ir įžvalgiam suaugusiajam, mat yra sąmojinga psichologinių trilerių parodija, kurioje atpažinsime misterio Haido bei daktaro Džekilo istoriją, pamėgtą britų kine herojų buities detalumą, siaubo filmų, dabar taip populiarėjančių amerikietiškame kine, juokingų klišių rinkinį, detektyvo elementų.” - kinokritikė Rasa Paukštytė.


Apie filmą "Serenity
"

Serenity
Serenity
Veiksmo / Nuotykių / Fantastika

Leidėjas: "V&K Holdingas "

Šis filmas užpildo brangesnės veiksmo fantastikos spragą, atsiradusią pasibaigus “Žvaigždžių karų” serijai. Kompiuterinė grafika, nuotykiai kosmose - žiūrovai to aiškiai pasigenda, todėl nenuostabu matyti itin gerus atsiliepimus tarptautinėje kinofanų IMDB svetainėje. Sąlyginai šį filmą priskiriu jaunimo auditorijai. Gal todėl, kad kompiuteriniai žaidimai, į kuriuos taip panašus tokio pobūdžio kinas, manęs nevilioja. Nors filmo populiarumas rodo, kad tokio <i>science fiction</i> žanro žmonės pasiilgsta.

Beribė galaktika, nelegalus darbas, žiaurūs kosmoso plėšikai, kova už savo ir visos komandos gyvybę ir nepailstantis bėgimas nuo karinės organizacijos.

Po karo pralaimėjusiųjų pusėje atsidūręs kapitonas Malkolmas Reinoldsas trankosi po visatą savo nedideliu erdvėlaiviu „Serenity“ kartu su ištikimų, tokių kaip ir jis avantiūristų komanda. Tačiau jų gyvenimo ramiu tikrai nepavadinsi. Smulkūs nusikaltimai, pavojingi nuotykiai, rizika – tokia šios šutvės kasdienybė. Tačiau kapitonas Reinoldsas net neįtarė, kad didžiausias nuotykis prasidės tada, kai jie į erdvėlaivį priims du keistus keleivius – jauną daktarą Saimoną ir telepatinių sugebėjimų turinčią jo seserį River.


Apie filmą "Nuodai
"

Nuodai
Venom
Trileris / Siaubo

Leidėjas: "V&K Holdingas "

Tai grynas “siaubiakas”. Parinkau jį dėl dviejų priežasčių: kad viskas nebūtų tik pasakiškai gražu ir be kraujo. Tai neatitinka žmonių poreikių. Ir dar svarbu,kad šio filmo jūs nepamatysite kinoteatruose. Tik DVD formate.

Niūriose pietų Luizianos pelkėse grupelė paauglių bando atskleisti draugo mirties paslaptį. Jie susiduria su blogio jėga, baisesne negu kas nors galėjo įsivaizduoti. Dabar savo gyvybę tenka gelbėti jiems.

Pažįstama siužeto užuomazga? Argi jums ji neprimena “Piktų numirėlių” ir kitokių vudu siaubo filmų, matytų prieš kokius 20 metų? Tada jie buvo itin madingi. Šiandien kelia daugiau pramogos jausmą ir šypseną. Todėl nesakykite,kad blogai darau, įkomponuodamas šį “numirėlių” filmą prie jaunimui skirtų.

Jeigu linksminotės su “Piktais numirėliais”, turėtų ir šis patikti.

Galiausiai “Nuodų” režisierius Jim Gillespie visiems pažįstamas kaip “Aš žinau, ką tu padarei praėjusią vasarą” kūrėjas.


Taip pat skaitykite:
Balandžio mėnesį išleistas gurmaniškas kinas
Kovo mėnesį išleistų DVD apžvalga

 
     
 
Vardas:
Slaptažodis:
prisiminkite mane
 
 
 
  
  1. 
 
169 107
  2. 
 
46 792
  3. 
 
24 870
  4. 
 
24 343
  5. 
 
21 493
Pelningiausių savaitgalio filmų TOP-20
 
Šiandien gimtadienius švenčia 45 asmenys:
Meryl Streep (69 m.)Sužinokite daugiau apie KINAS.INFO projektą Susipažinkite su KINAS.INFO darbuotojais Dirbk kartu su KINAS.INFO Reklama KINAS.INFO portale KINAS.INFO kontaktai Privatumo sąlygos, apsiribojimas nuo teisinės atsakomybės